A tevékenységek optimalizálása fejlett informatikai és gyártási megoldásokkal
Lehetőségek az ipar számára
A fejlett információs és kommunikációs technológiák (IKT) és a fejlett gyártási megoldások számos új lehetőséget kínálnak az élelmiszerlánc szükségleteire, illetve problémáinak megoldására.
A más iparágakból származó tudás, és az ott kifejlesztett megoldások adaptálhatók az élelmiszer speciális céljaira és feltételeire az IKT / fejlett gépipari szektor és az élelmiszeripar egymást kiegészítő erőforrásainak, képességeinek és kompetenciáinak módszeres kombinálásával. Ezáltal új termékek, új szolgáltatások, új megoldások és megközelítések fejleszthetők, amelynek célja:
- a minőségi paraméterek javítása,
- az erőforrások hatékonyabb felhasználása,
- új képességek és kompetenciák létrehozása.
A technológia hatékony működtetése - a fentiek alapján - sok esetben segíthető egyszerű, más iparágakban már bevált fejlett informatikai és gyártási megoldásokkal. Ezen lehetőségek lehetnek:
- A digitalizáció különböző eszközei az élelmiszerláncban:
- Adatok gyűjtése, információ áramlás menedzsment, adatok elemzése
- Élelmiszerbiztonság, minőség és átláthatóság fejlesztése, fogyasztói információk elősegítése
- Fogyasztók fokozottabb bevonása
- e-kereskedelem és logisztika
- A tudás-transzfer fejlesztése és a KKV-k fokozottabb bevonása a hagyományos és az új, digitalizációval kapcsolatos módszerekkel és eszközökkel.
- A mezőgazdaság és élelmiszer-feldolgozás optimalizálása az erőforrás hatékonyság, környezettudatosság, hulladék menedzsment és költségcsökkentés érdekében:
- precíziós mezőgazdaság, farm menedzsment rendszerek,
- a folyamatszabályozás fejlesztése a technológiában, az érzékelő rendszerek, IT módszerek és az automatizálás kiterjedtebb alkalmazása az energia, a víz, az anyagok és az emberi erőforrás hatékonyabb felhasználásával az élelmiszer-biztonság, minőség gyengítése, illetve az üzem működtetésének zavarása nélkül
- pályázatok előkészítése az „Ipar 4.0” élelmiszeripari (Food 4.0) szektorban
Szolgáltatások
A különböző fejlett érzékelő-rendszerek és más monitoring eszközök alkalmazásával szerzett adatok informatikai alapú elemzésével Intézetünk megoldási javaslatokat tud nyújtani a technológia optimalizálási lehetőségeire, egyúttal az élelmiszer-biztonsági és minőség szempontú validálások elvégzésére.
Intézetünk szakmai hátterével és a különböző iparágakban szerzett közel három évtizedes tapasztalataival segíteni tud ezeknek az IKT és fejlett gyártási megoldásoknak az adott élelmiszeripari környezethez történő adaptálásában. Ezek segítségével több esetben tudtunk segíteni - különböző technológiák esetében is - a telephely gyártási folyamatainak a technológiával összefüggő anyag és a járulékos energetikai, víz, és emberi erőforrás költségeinek csökkentésében.
Mindemellett más fejlett informatikai és gyártási megoldások alkalmazásához tud szakmai segítséget nyújtani, és a megoldások kivitelezéséhez a határterületek szervezetek közti kiterjedt kapcsolatrendszere segítségével partnereket tud biztosítani (IT, gépgyártás, robotika és automatizálás, fejlett technológiák, stb..]
További információ a szolgáltatással kapcsolatban:
Berczeli Attila | Tel: +36 1 433 1476 | E-mail: attila.berczeli@campdenbri.co.uk |