Kapcsolatrendszerünk
Szakmai szervezetekkel való kapcsolatrendszerünk
A Campden BRI Magyarország tagja több európai szakmai szervezetnek, pl. az Európai Érzékszervi Hálózatnak (ESN), Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének, CIAA-nak, Hűtőipari Szövetségnek, stb. Ezentúl
- A Campden BRI Magyarország az ÉFOSZ képviseletében részt vesz az Európai Élelmiszer- és italfeldolgozó Szövetség (FoodDrinkEurope) kutatás-fejlesztési szakértői csoportjának munkájában; valamint
- A Nemzeti Élelmiszer-technológiai Platformok (NFTPs) Európai Együttműködésében (36 nemzeti élelmiszer-technológiai platform) - Nemzetközi Élelmiszer-technológiai Platformok Európai együttműködés alelnök;
- Részvétel a PROFEL szakértői munkájában;
- Aktív részvétel az INNOSKART IKT Klaszter munkájában;
- Szakértői tevékenységet folytat az Európai Bizottság és más nemzetközi szervezetek számára, pl. UNIDO- projektek, szaktanácsadás (18 projekt);
- Részvétel a HORIZON2020 “Societal Challenges” és “International Cooperation” tanácsadói csoportjaiban
- Részvétel az EU szakértőjeként konzultációkon, rendezvényeken (Kína, India, innovációs és élelmiszerlánc megbeszélés, konferenciák az innovációról, tudás-transzferről, a KKV-k versenyképességének javításáról)
- EUREKA - EuroAgriFoodChain Umbrella
- Részvétel a hazai ipari, szakágazati szövetségek munkájában:
- ÉFOSZ Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége
- Magyar Hűtő és Konzervipari Szövetség,
- FruitVeb
Széleskörű nemzetközi kapcsolataink
Több mint 41 országból 145 partner, ebből több mint 80-nal együttműködés a projekteken túl is;
Projektek
Eddig 35 hazai (OMFB, FVM, NKFP, GVOP stb.) és 29 nemzetközi projekt (EUREKA, Phare, COPERNICUS, Világbank, UNIDO, EU V., VI., VII és H2020 keretprogramok) irányításában és megvalósításában vett részt.
- EU Phare: Business Support Programme: 00-007700. Project for Strenghtening the activities of the Food and Drink Industry Federations (2000-2002) keretében az EU Élelmiszer és Italgyártók Szövetsége és az ÉFOSZ pályázatban nevesített alvállalkozójaként 7 ágazati GHP útmutatót dolgozott ki, ebből a gyorsfagyasztásra vonatkozót angolul európai útmutatóként is (2000-2002).
- Intézetünk szakemberei az UNIDO és CIAA folyamatosan felkért pályázat elbírálási szakértői.
- Rendszeres részvétel nemzetközi K+F+I és oktatási, szaktanácsadási projektekben
- Az FVM által támogatott, a növényi eredetű élelmiszerek területén kialakítandó HACCP mintarendszerek (több mint 200 vállalat részvételével) szakmai irányítója (1997 óta), a HACCP rendszerek első hazai kidolgozója és elterjesztője.
- A Jó Gyártási Gyakorlat (GMP) és a Jó Higiéniai Gyakorlat (GHP) útmutatók hazai kidolgozója.
Elnyert nemzetközi pályázatok:
- FP6: 5
- FP7 + egyéb KF: 21
- H2020: 4
- Oktatás-szaktanácsadás: 23
Nemzetközi projektjeink részletes listája a K+F projektek menüben található.
Hazai jelentősebb termékfejlesztési eredményeink
Több, mint 300 piacra került termék kifejlesztése, amelyek többsége ma is forgalomban van például gyorsfagyasztott bélszínroló (Mirelite Csepel), gyorsfagyasztott leveles tészta (Arvit Rt.), mikrohullámú készülékben felmelegíthető kínai menü (Fevita Székesfehérvári Hűtőipari Rt.), gyorsfagyasztott galuska (Arvit Rt.), gyf. krokettek (Pest megyei Hűtőipari Rt.), derelye család (Békéscsabai Hűtőipari Rt.), gyf. vad- és egyéb ételek (Berekhús Rt.), stb.
Több évtizedes tapasztalatok a hűtőlánc és az ipari ételgyártás területén, elsősorban a hűtött és gyorsfagyasztott termék- és technológiafejlesztés területén.
Az intézet munkatársai több mint 10 új élelmiszertermékhez kapcsolódó szabadalom feltalálói.